SFSDT-25-28-H-10.00-SR
Part Number:
SFSDT-25-28-H-10.00-SR
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
50
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)