UMPC-02-L-16C-M-10.0
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
UMPC-02-L-16C-M-10.0
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
2.00 MM MPOWER ULTRA MICRO POWER
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")