BD075-39-A-1-L-D
Part Number:
BD075-39-A-1-L-D
Description:
39W, 1.27MM PITCH SOCKET, SIL, S
Current Rating (Amps) :
1A per Contact
Insulation Height :
0.181" (4.60mm)
Number of Positions :
39
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch - Mating :
0.050" (1.27mm)