G125-MC15005M1-0300F0
Manufacturer:
Harwin
Part Number:
G125-MC15005M1-0300F0
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL GECKO 1.25MM M-F 300MM 50POS
Manufacturer :
Harwin
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Polarizing Key, Screw Lock
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.049" (1.25mm)