M22-3022200
Manufacturer:
Harwin
Part Number:
M22-3022200
Category:
Rectangular Connector Housings
Description:
CONN RCPT HSG 44POS 2.00MM
Manufacturer :
Harwin
Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Black
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Features :
Insulation Material :
Thermoplastic
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)