SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Part Number:
SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Category:
Rectangular Connector Housings
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Manufacturer :
Sullins Connector Solutions
Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Red
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Features :
Insulation Material :
Polyamide (PA), Nylon
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm)