DF62WC-6EP-2.2C
Part Number:
DF62WC-6EP-2.2C
Description:
CONN PLUG HSG 6POS 2.20MM
Color :
Black
Connector Type :
Plug
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Holder
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-35°C ~ 105°C
Pitch :
0.087" (2.20mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)