DF62WC-9S-2.2C
Part Number:
DF62WC-9S-2.2C
Description:
CONN RCPT HOUSING CRIMP
Color :
White
Connector Type :
Socket
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Latch Lock
Number of Positions :
9
Number of Rows :
3
Operating Temperature :
-35°C ~ 105°C
Pitch :
0.087" (2.20mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)