DF1E-5EP-2.5C
Part Number:
DF1E-5EP-2.5C
Description:
CONN PLUG HSG 5POS 2.50MM
In Stock:
69
Color :
White
Connector Type :
Plug
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Holder
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Pitch :
0.098" (2.50mm)