DF14-20S-1.25C(10)
Part Number:
DF14-20S-1.25C(10)
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 1.25MM
In Stock:
3
Color :
Beige
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Pitch :
0.049" (1.25mm)