DF1BA-18DEP-2.5RC
Part Number:
DF1BA-18DEP-2.5RC
Description:
CONN PLUG HSG 18POS 2.50MM
In Stock:
21
Color :
White
Connector Type :
Plug
Contact Termination :
Crimp, IDC
Contact Type :
Male Pin
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Pitch :
0.098" (2.50mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.098" (2.50mm)