DF1B-15S-2.5R
Part Number:
DF1B-15S-2.5R
Description:
CONN RCPT HSG 15POS 2.50MM
Color :
White
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp, IDC
Contact Type :
Female Socket
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Pitch :
0.098" (2.50mm)