DF61Y-2S-2.2C(13)
Part Number:
DF61Y-2S-2.2C(13)
Description:
CONN RCPT 2POS 2.2MM CRIMP
Color :
Natural
Connector Type :
Receptacle
Contact Type :
Female Socket
Insulation Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.087" (2.20mm)