DF52-17P-0.8C
Part Number:
DF52-17P-0.8C
Description:
CONN PLUG HSG 17POS 0.80MM
Connector Type :
Plug
Contact Type :
Non-Gendered
Fastening Type :
Friction Lock
Features :
Insulation Material :
Polyamide (PA), Nylon
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
17
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.031" (0.80mm)