GT32-19DS-0.75CA
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
GT32-19DS-0.75CA
Category:
Rectangular Connector Housings
Description:
CONN SOCKET HSG 19POS 1.50MM
In Stock:
45
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Gray
Connector Type :
Socket
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Features :
Insulation Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
19
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.059" (1.50mm)