DF51-30DEP-2C
Part Number:
DF51-30DEP-2C
Description:
CONN PLUG HSG 30POS 2.00MM
In Stock:
48
Connector Type :
Plug
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Detent Lock
Features :
Insulation Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)