DF1B-20DEP-2.5RC
Part Number:
DF1B-20DEP-2.5RC
Description:
CONN PLUG HSG 20POS 2.50MM
Color :
White
Connector Type :
Plug
Contact Termination :
Crimp, IDC
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Lock
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Pitch :
0.098" (2.50mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.098" (2.50mm)