DF1E-14S-2.5C
Part Number:
DF1E-14S-2.5C
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 2.50MM
In Stock:
100
Color :
White
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Latch Lock
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Pitch :
0.098" (2.50mm)