811-S1-011-10-015101
Manufacturer:
Preci-Dip
Part Number:
811-S1-011-10-015101
Category:
Spring Loaded
Description:
CONN SPRING PISTON 11POS PCB
Manufacturer :
Preci-Dip
Category :
Spring Loaded
Connector Type :
Piston
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
19.7µin (0.50µm)
Material :
Brass
Mounting Type :
Through Hole
Number of Contacts :
11
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)