813-S1-020-30-017101
Manufacturer:
Preci-Dip
Part Number:
813-S1-020-30-017101
Category:
Spring Loaded
Description:
CONN SPRING PISTON 20POS SMD
In Stock:
729
Manufacturer :
Preci-Dip
Category :
Spring Loaded
Connector Type :
Piston
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
19.7µin (0.50µm)
Material :
Brass
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Contacts :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)