16-3513-11H
Part Number:
16-3513-11H
Description:
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD
Features :
Closed Frame
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Post :
0.100" (2.54mm)
Type :
DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing