TB200HB-0600
Manufacturer:
Eaton-Bussmann Electrical Division
Part Number:
TB200HB-0600
Category:
Barrier Blocks
Description:
BARRIER BLOCK
Manufacturer :
Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Bottom Termination :
Closed
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Flange
Number of Circuits :
6
Number of Rows :
2
Number of Wire Entries :
12
Pitch :
0.437" (11.10mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws
Voltage Rating :
600V