1SNK536020R0000
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
1SNK536020R0000
Category:
Din Rail, Channel
Description:
POW SNK SCREW
In Stock:
5
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
Din Rail, Channel
Color :
Blue
Current - IEC :
415 A
Current - UL :
380 A
Disconnect Type :
Features :
Fuse Type :
Number of Levels :
1
Number of Positions :
4
Product Status :
Active
Terminal - Width :
36.0mm
Termination Style :
Screw
Type :
Feed Through
Voltage - IEC :
1000V
Voltage - UL :
1000V