EC350RL-04P-BK
Part Number:
EC350RL-04P-BK
Description:
TERM BLK 4POS 3.50MM SCRW PLG
Color :
Black
Contact Mating Finish :
Current - IEC :
14A
Current - UL :
8 A
Number of Positions :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Plug Wire Entry :
270°
Positions Per Level :
4
Termination Style :
Screw
Voltage - IEC :
320 A
Voltage - UL :
300 A