ECH381VM-09P
Part Number:
ECH381VM-09P
Description:
TERM BLK 9POS 3.81MM HDR
In Stock:
50
Contact Mating Finish :
Tin
Current - IEC :
14A
Current - UL :
8 A
Features :
Mating Flange
Header Orientation :
Vertical
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Plug Wire Entry :
Positions Per Level :
9
Voltage - IEC :
320 V
Voltage - UL :
300 V