TCMD-15-D-12.00-01
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TCMD-15-D-12.00-01
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CABLE ASSEM 2MM 30POS M-M 12"
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
1.00' (304.80mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)