FXPT05200
Part Number:
FXPT05200
Description:
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
Current - UL :
15 A
Number of Positions :
5
Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
2, 3
Voltage - UL :
300 V