TCSD-07-D-11.81-01-N
Part Number:
TCSD-07-D-11.81-01-N
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
14
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)