FFSD-08-D-01.50-01-N-RN1
Part Number:
FFSD-08-D-01.50-01-N-RN1
Connector Type :
Socket to Socket
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.125' (38.10mm, 1.50")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)