TBP03R12-350-11BK
Part Number:
TBP03R12-350-11BK
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 3.5MM
In Stock:
200
Current - IEC :
8A
Current - UL :
8 A
Features :
Header Orientation :
90°, Right Angle
Number of Positions :
22
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Plug Wire Entry :
Positions Per Level :
11
Voltage - IEC :
250 V
Voltage - UL :
300 V