TBP03R3-350-02BK
Part Number:
TBP03R3-350-02BK
Description:
2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
Current - IEC :
8A
Current - UL :
8 A
Features :
Header Orientation :
Vertical
Number of Positions :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC :
250 V
Voltage - UL :
300 V