TBP02P1-381-09BE
Part Number:
TBP02P1-381-09BE
Current - IEC :
7A
Current - UL :
8 A
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
9
Voltage - IEC :
250 V
Voltage - UL :
300 V
Wire Gauge or Range - mm² :
1.5mm²