TBP02P1W-381-06BE
Part Number:
TBP02P1W-381-06BE
Current - IEC :
7A
Current - UL :
8 A
Features :
Mating Flange
Number of Positions :
6
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
6
Voltage - IEC :
250 V
Voltage - UL :
300 V
Wire Gauge or Range - mm² :
1.5mm²