1SNK806010R0000
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
1SNK806010R0000
Category:
Specialized
Description:
AUT SNK PLUGGABLE
In Stock:
35
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
Specialized
Current - IEC :
30 A
Current - UL :
30 A
Features :
Housing Color :
Gray
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Levels :
1
Number of Positions :
4
Product Status :
Active
Terminal - Width :
6.0mm
Termination Style :
Plug Receptacles, Push In, Spring
Type :
Plug Connection
Voltage - IEC :
1000 V
Voltage - UL :
600 V