HT396K-3.96-18p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
HT396K-3.96-18p-14-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
18 position PCB push-in spring c
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
8 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Levels :
1
Pitch :
0.156" (3.96mm)
Positions Per Level :
18
Product Status :
Active
Voltage :
300 V