FFSD-05-D-07.10-01-N-R
Part Number:
FFSD-05-D-07.10-01-N-R
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Features :
Polarizing Key
Length :
0.592' (180.34mm, 7.10")
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)