TCSD-15-S-10.00-01-N-SR
Part Number:
TCSD-15-S-10.00-01-N-SR
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key, Strain Relief
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
30
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)