WJ237-10.0-02p-11-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
WJ237-10.0-02p-11-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
2 position PCB push-in spring co
In Stock:
50
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
12 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Number of Levels :
1
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Positions Per Level :
2
Product Status :
Active
Voltage :
300 V