WJ2EDGKJ-5.08-02p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
WJ2EDGKJ-5.08-02p-14-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
2 position PCB push-in spring co
In Stock:
50
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
18 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Number of Levels :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
2
Product Status :
Active
Voltage :
300 V