WJ15EDGRHS-3.5-2*02p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
WJ15EDGRHS-3.5-2*02p-14-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
2*2 position PCB push-in spring
In Stock:
50
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
7 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Number of Levels :
2
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Positions Per Level :
2
Product Status :
Active
Voltage :
150 V