WJ2EDGJ-5.08-06p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
WJ2EDGJ-5.08-06p-13-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
6 position PCB push-in spring co
In Stock:
50
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Black
Current :
18 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Number of Levels :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
300 V