TBL008-1000-24BE
Part Number:
TBL008-1000-24BE
Description:
I/C Rectangular
Current :
66 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Positions Per Level :
24
Voltage :
600 V