SFSD-07-28-H-10.00-DR-NDS
Part Number:
SFSD-07-28-H-10.00-DR-NDS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)