A-TB500-VJ12V
Part Number:
A-TB500-VJ12V
Description:
TERM BLK 12POS TOP ENTRY 5MM PCB
Color :
Green
Current :
20 A
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
12
Voltage :
300 V