A-TB500-VI14V
Part Number:
A-TB500-VI14V
Description:
TERM BLK 14POS TOP ENTRY 5MM PCB
Color :
Green
Current :
16 A
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
14
Voltage :
300 V