A-TB762-VJ10H
Part Number:
A-TB762-VJ10H
Description:
TERM BLK 10P SIDE ENT 7.62MM PCB
Current :
20 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Positions Per Level :
10
Voltage :
300 V