A-TB508-T216SB
Part Number:
A-TB508-T216SB
Description:
TERM BLK 16POS 45DEG 5.08MM PCB
Color :
Green
Current :
10 A
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
16
Voltage :
300 V