A-TB500-TO19
Part Number:
A-TB500-TO19
Description:
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB
Color :
Green
Current :
10 A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
19
Voltage :
300 V