A-TB381-TV15SB
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
A-TB381-TV15SB
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 15POS 45DEG 3.81MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
15
Product Status :
Active
Voltage :
300 V