A-TB500-TD15
Part Number:
A-TB500-TD15
Description:
TERM BLK 15POS TOP ENTRY 5MM PCB
Color :
Blue
Current :
16 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
15
Voltage :
250 V